2. Sınıf Karışık Eğlenceli Çalışmalar 7

2. sınıf seviyesinde matematik dersi ağırlıklı karışık eğlenceli çalışmalar bu başlık altında paylaşılacaktır. Çalışmaların önemli bir kısmı öğrencilerin ilgisini çekecek, keyif alarak yapabilecekleri etkinliklerden oluşmaktadır.  Çalışmalar kazanımlara ve yaş seviyesine uygundur. Bir sayfada 2, 3 veya 4 eğlenceli çalışma bulunmaktadır. Özellikle bulmaca tarzı çalışmaların ilk uygulamalarında yol gösterilmesi faydalı olacaktır.

Bu sete zaman içerisinde yeni çalışmalar ekleneceğinden setin tamamının sayısı belirlenmemiştir.  Bu başlığı takip etmeniz ve etkinlikleri kullanmanız öğrencilerinin başarısını hissedilir şekilde artıracaktır.  (Kendi deneyimlerimden yola çıkarak bu ifadeyi kullanıyorum.)

Özellikle 4 çalışma bulunan sayfaların sınıf içi kullanımında öğretmenlerin çalışmaları parçalara ayırarak kullanmalarının daha faydalı olacağını düşünüyorum. Bazı çalışmalar bir oturumda uygulanamayacak kadar yoğun.  Ayrıca benzer etkinlikler arasında ipuçları da söz konusu olacaktır.  Sınıfımda sayfanın tamamını kullanmak yerine parçalar halinde kullanmayı tercih ediyorum. Böylelikle öğrencilerin dikkatlerinin dağıldığı zaman aralıkları da faydalı bir şekilde değerlendirilmiş oluyor.

Çalışmalar öğretmen ve velilerin materyal bulmalarını kolaylaştırmak ve eğitim ortamlarını zenginleştirmek için özenle hazırlanmakta ve paylaşılmaktadır.  Farklı sitelerde paylaşılmasını uygun bulmuyorum.

Yunus Külcü

Karışık Eğlenceli Çalışmalar-7

2 comments

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir