Eğlenceli Ev Çalışmaları Fasikülü 1

Bu fasikül 2. sınıf seviyesine uygun olarak hazırlanmıştır. Çalışmaları çift taraflı yazdırdıktan sonra ortasından zımbalayarak kitapçık haline getirebilirsiniz. Karışıklık oluşmaması açısından sayfa numaraları verilmemiştir. Çalışmaların sırası önemli değildir.

Bu fasikülün içinde toplam 28 tane eğlenceli çalışma bulunmaktadır.  Bu çalışmalar veli tarafından kontrol edilmelidir. Kontrol sonrasında öğretmene gönderilebilir.

 

Eğlenceli Ev Çalışmaları Fasikülü 1

 

 

12 comments

  1. Eğlenceli Matematik 2 çalışmasının ilk etkinliğinde her kattaki sayıların toplamı evin çatısına yazılıyor. Bu şekilde verilmeyen sayılar bulunabilecektir. Verilen 4 evden bazılarında çatı sayısı verilmiyor, ancak bu evlerde de herhangi bir katın bütün sayıları çatının bulunabilmesi için veriliyor . Çatı bulunduktan sonra diğer katlarda verilmeyen sayılar da bulunabilir.
   İkinci etkinlikte ise kutu içinde verilen sayıdan başlayarak ok yönünde işlemler yapılıyor. Bu şekilde zincirleme işlemler tamamlanarak başlangıç kutusuna ulaşılıyor. Faydalı olması dileğiyle.

 1. Hocam gerçekten çok eğlenceli ve faydalı çalışmalar. Nokta atışı çalışmalar. Emeğinize sağlık

  1. Beğeniniz beni mutlu etti. Teşekkür ediyorum. Sadece öğrencilerim için değil herkes için üretiyorum. Faydalı olmasını umut ediyorum.

 2. hocam iyi akşamlar sorulanız için çok teşekkür ederis fakar bir sonuzu çözemedik yönergeyi takip ederek 30 adımlık yolu oluştur gerçek hazineyi bul ve işaretlemenin mantığını söyleyebilirmisiniz bulamadım

  1. Hayırlı akşamlar, bildiriminiz için teşekkür ederim.

   Bahsettiğiniz çalışmada amaç karakteri sağda verilen komutlar kadar ilerletmek. Ya da çizerek yolu oluşturmak. Örneğin ilk komut 1 adım sağa gidilmesini istiyor. Karakter 1 adım sağa gidecek. Bu ilerlemeleri çizilerek gösterebiliriz. İkinci komut ise 2 adım aşağıya gidileceğini ifade ediyor. Son kalınan yerden 2 adım aşağıya doğru yolun çizilmesi gerekiyor. Üçüncü komut 2 adım sağa gidilmesini istiyor. Bu şekilde komutlar tamamlandığında ulaşılan harf cevap oluyor.

   Not: İlerlemelerde bulunulan kutu sayılmamaktadır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir