Hakkımızda

EĞLENCELİÇALIŞMALAR.COM

Öğrenmenin bol tekrarla kalıcı hale geldiğini biliyoruz. Bol tekrarın önünde ise iki engel var. Birincisi öğrenci istekliliğini sağlamanın zorluğu ikincisi ise her konuyla ilgili yeterli kaynak bulma sorunu. Siteyi oluşturmaktaki amacım bu iki sorunu da ortadan kaldırmak.  Şöyle ki: Eğlenceli çalışmalar ortaya koyarak öğrencilerdeki istekliliğin oluşmasını biraz daha kolaylaştırmış oluyoruz. Her bir çalışmadan onlarca hazırlayarak da yeterli kaynağı oluşturmuş oluyoruz.

Örneğin sınıf seviyesinde bir matematik kitabı aldığınızı düşünün, bu kitapta ortalama 3-5 sayfa toplama alıştırması olacaktır. Sitemizde ise her sınıf seviyesinde yüzlerce şifreli ve eğlenceli toplama etkinliği bulabileceksiniz.

Ben bir sınıf öğretmeniyim. Başta kendi öğrencilerime ve diğer bütün öğrencilere faydalı olabilmek için bu siteyi kurmaya karar verdim. Sitenin kuruluş aşamasında, çalışmaların hazırlanışında ve sitenin güncellenmesinde desteklerini esirgemeyen eşim Ayşe Külcü’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Faydalı olması dileğiyle. İletişim bölümünden istek ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Yunus KÜLCÜ

Yorumu formunu geç

  • SEVKİYE on Ekim 14, 2018 at 12:01 am
  • Cevapla

  Kodlama ile ilgili değişik çalışmalar bekliyoruz

  1. Öğrencilerime ve bütün öğrencilere faydalı olabilecek farklı çalışmalar üretmeye çalışıyorum. Siteyi takip ederek güncel çalışmalara ulaşabilirsiniz. İlgi ve takibiniz için teşekkür ederim.

  • GÜNAY AĞIRBAŞ on Kasım 14, 2018 at 2:06 pm
  • Cevapla

  merhabalar ,SİTENİZ ÇOK GÜZEL. TAM ARADIĞIM ŞEYLER VAR. ANCAK ÇALIŞMALARI İNDİREMİYORUM.

  1. Merhabalar Günay Hocam, çalışmaları pdf formatında hazırlıyorum. Pdf dosyalarını görüntülemede sorun yaşamadığınız herhangi bir bilgisayarda çalışmaların sorunsuz bir şekilde görüntülenebilmesi ve indirilebilmesi gerekiyor. İlgi ve takibiniz için teşekkür ederim.

  • PINAR on Aralık 3, 2018 at 12:12 am
  • Cevapla

  Eğlenceli ev çalışmaları fasikullerinin devamı olacak değil mi? cok faydalı paylaşımlarınız var , lutfen devamı gelsin

  1. Eğlenceli Ev Çalışmaları Fasikülleri haftalık olarak hazırlanan çalışmalardır. En az dönem sonuna kadar devam edecektir. İlginiz ve yorumunuz için teşekkür ederim.

  • A.Samet AN on Aralık 16, 2018 at 10:37 am
  • Cevapla

  Selamlar, Ben Mardin’in Nusaybin ilçesinde 2. Sınıf öğretmeniyim. Eğitimhaneden sizleri takip ediyorum. Sizlerin çalışmaları yeni yeni öğrencimlerle beraber zevkle çözmeye başladık. Size paylaşımlarınız ve emeğiniz için çok teşekkür ediyorum. Hayatınızda sevdiklerinizle beraber mutlu ve sağlıklı bir ömür, çalışmalarınzda başarılar diliyorum. Nusaybin’den sevgiler, saygılar… A.Samet AN Gazipaşa İlkokulu

  1. Güzel mesajınız için teşekkür ediyorum. Öğrencilerin keyifle yapmaları beni ayrıca mutlu etti. İlgi ve takibiniz için tekrar teşekkür ederim. Öğretmenlerin beğenileri benim için çok değerli.

  • Hale on Ocak 3, 2019 at 9:56 am
  • Cevapla

  Merhaba öğretmenim, Bu kadar çeşitli, orijinal ve çok sayıda etkinliği cömertçe paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. Öğrencileriniz çok şanslı gerçekten . Başarılarınızın devamını diliyorum

  1. Merhabalar, öğretmen arkadaşların beğenileri benim için çok değerli. İlgi ve takipleriniz için teşekkür ediyorum.

  • Elcin on Ocak 10, 2019 at 6:28 pm
  • Cevapla

  Değerli hocam öncelikle çalışmalarınızı takip ediyor ve öğrencilerime öneriyorum , konuları ve dersleri bu kadar eğlenceli hale getirmenizi takdir ediyorum . Bu çalışma kâğıtlarınızı okulumuzda derslerimizde de ogrencilere gosterip kullanabiliriz değil mi ? Ozellikle kodlama calismalariniz gercekten cocuklarin ilgisini cekecektir. Simdiden tesekkurler iyi çalışmalar dilerim …

  1. Güzel mesajınız için teşekkür ediyorum. Çalışmaları dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Faydalı olması dileğiyle.

  • fatma zuhal kaya on Ocak 29, 2019 at 1:18 pm
  • Cevapla

  değerli öğretmenim çalışmalarınızı beğeniyorum,takip ediyorum ve çok fazla kullanıyorum teşekkür ederim .çalışmalarınızda başarılar ve devamını diliyorum. 3.ve 4.sınıf çalışmalarınıza nasıl ulaşabilirim..teşekkürler

  1. İlgi, beğeni ve takibiniz için teşekkür ederim. Meslektaşlarımın beğenileri benim için çok değerli. 3. ve 4. sınıf eglenceli çalışma arşivimin bir kısmı ogretmenincantasi.com sitesine yüklendi. Zamanlanmış bir şekilde yüklenmeye de devam ediyor.
   Yeni 3 ve 4. sınıf çalışmaları ise zamanla bu siteye de eklenecektir.
   Not: http://www.ogretmenincantasi.com sitesi de kendi çalışmalarımı paylaştığım bir sitedir. O siteyi de inceleyebilirsiniz. İyi çalışmalar diliyorum.

  • Emre Vural on Ekim 10, 2019 at 11:15 pm
  • Cevapla

  Çok güzel bir site. Tüm öğretmen arkadaşlara tavsiye edeceğim. Emeğinize sağlık hocam.

  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim.

  • Esra on Aralık 1, 2019 at 11:29 pm
  • Cevapla

  Hocam merhaba
  Çalışmalarınızı çok beğendim.Kitap olarak bulabilir miyiz?
  Saygılarımla

  1. Merhabalar hocam, ilginize teşekkür ederim. Bir iki haftaya kadar bir bulmaca kitabım çıkacak. Diğer çalışmalar ile ilgili henüz bir kitap çalışmam yok.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.