Sayı Avı Bulmacası 16


Sayı Avı eğlenceli bir sayı bulmacasıdır. 2,3,4,5 ve 6 basamaklı sayıları verilen ipuçlarını kullanarak doğru yerlere yerleştirmeniz gerekiyor. Çok eğlenceli ve dikkati geliştirecek bir bulmaca olduğu için bu bulmaca seti 50 sayfalık hazırlanmıştır. Bir sayfada 4 farklı çalışma bulunmaktadır. Toplamda 200 bulmaca bulunan bu set 2,3 ve 4. sınıf öğrencilerinin seviyelerine uygundur. 4. sınıf öncesi için yüksek basamaklı sayılar bir anlam ifade etmese de o sayıları metin gibi görmesi beklenebilir.

İlk çalışmaların veli veya öğretmen eşliğinde yapılması faydalı olacaktır. Bulunan sayıların işaretlenmesi ve seçeneklerden sadece kesin olanının yazılması gibi durumların öğrenci tarafından kavranması oldukça önemlidir.

Not: Çalışmada bazı sayıları yerleştirirken kendiliğinden ortaya çıkan sayılar da olabilmektedir. Çözüm yaparken o sayılara dikkat edilmelidir. Bu durum çalışmada bulunan bir eksiklik olarak da görülebilir. Ancak bu hali ile 2. sınıf seviyesinde uygulandı ve oldukça iyi dönütler alındı. Bu durumun dikkate alındığı yeni bir setin hazırlanması planlanmaktadır. Faydalı olması dileğiyle.

Yunus KÜLCÜ

 

Eğlenceli Sayı Bulmacası Sayı Avı-16


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir